Naviate-fika: LÄNKNING OCH IMPORT AV DOKUMENT OCH TABELLER

Har du skrivit på en slips-text eller har ni andra ritningar i Revit med mycket text, men saknat formatteringsmöjligheter? Med Imprint kan du länka in word, excel och PDF-dokument till dina vyer och sheets i Revit. Detta tillsammans med ytterligare sätt att få in tabeller från Excel i Revitprojektet serveras till detta fika.

Naviate-fika: LÄNKNING OCH IMPORT AV DOKUMENT OCH TABELLER

Varje fikastund är på 20 minuter. 

Välkommen!

Webbinarier

Revit 2026: Key Features in Practice

20 maj 2025

Autodesk Revit 2026 är nu tillgängligt. Få en överblick över de viktigaste funktionerna - och hur du bäst använder dem - på Symetris webbinarium den 20 maj.

Läs mer
Webbinarier

LCA & AI i byggbranschen - 7 tips för att bygga mer hållbart

21 maj 2025

I vårt kommande webbinarium ger vi dig 7 praktiska tips för att bygga mer hållbart med LCA och AI. Upptäck hur LCA-programvara kan hjälpa dig att utvärdera miljöpåverkan från material, byggprocesser och energiförbrukning under byggnadens hela livscykel. Anmäl dig här.

Läs mer