Naviate-fika: Fokus på rum och parametrar

Vi fortsätter under våren med våra Naviate-fika. Den 18 april fokuserar vi på vanliga funktioner i arbetsflödet för rum och parametrar.

Naviate-fika: Fokus på rum och parametrar

Rooms är ett objekt som ingår i många arbetsflöden. I Naviate Architecture har vi en hel panel med verktyg inriktade på Rooms. Vi tittar denna gång lite närmare på vad vi kan göra med Rooms och deras parametrar.

Varje fikastund är på 20 minuter. 

Välkommen!

Webbinarier

Naviate-fika med fokus: Curtain walls

06 november 2025

Curtain walls kan vara en utmaning att hantera i Revit och i Naviate finns flera funktioner som kan hjälpa dig. Nu har vi dessutom en helt ny funktion för att skapa uppställningar och dokumentera många Curtain Walls samtidigt. Anmäl dig här!

Läs mer
Webbinarier

Upptäck kraften i konfiguratorlösningar för tillverkande företag

12 november 2025

Hur kan moderna konfiguratorlösningar hjälpa tillverkande företag att spara tid, korta ledtider och minska risken för fel samt öka lönsamheten? I detta webbinarium visar vi hur rätt lösning kan göra skillnad i hela kedjan – från försäljning och offert till tillverkningsunderlag.

Läs mer