Naviate User Days 2025
Naviate User Days är eventet för dig som vill lära dig mer om hur Naviate kan lösa problem i ditt dagliga arbete, oavsett om du är van eller helt ny användare på plattformen.
Läs merProperty Sets används mer och mer för att applicera egenskaper till objekt i Civil 3D. För att få med sig dessa egenskaper från projektering till produktion finns nu SMIL (Smart Modelleverans i Infrastrukturprojekt).
Vad innebär SMIL och hur kommer du igång med att applicera SMIL i Naviate? I detta webbinarium gästas vi av Björn Eriksson från Sweco, initiativtagare och utvecklare av SMIL. Han kommer berätta vad SMIL innebär och varför SMIL behövs och hur det hjälper dig i ditt arbete.
Därefter kommer Mia Kajsajuntti, Application Engineer på Symetri att visa hur du kan använda Naviates Property Set för SMIL i praktiken.
Under webbinariet kommer du bland annat få svar på:
Varmt välkomna!